Jak działa i do czego służy maseczka do włosów

maseczka do włosów

Włosy, jeden z głównych czynników wpływających na nasz wygląd i to jak jesteśmy odbierani przez innych. Jednocześnie są one bardzo narażone na niekorzystne działania środowiska, zanieczyszczeń i uszkodzeń mechanicznych i termicznych. Wpływa to na szereg mikrouszkodzeń, co w konsekwencji sprawia, że włosy są szorstkie, matowe, a ich końcówki szybko się rozdwajają.

Regularnie stosowana maseczka do włosów, zapewni włosom odpowiednie nawilżenie, dużo silniejsze niż stosowanie odżywek. Maseczki działają wielotorowo. Zawierają substancje aktywne o wielu właściwościach, część z nich, ma działanie osłaniające włos i zabezpieczające go przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Inne wnikają we włosy, pomagając na ich regenerację od środka, dzięki czemu kosmyki są miękkie, błyszczące i gładkie. Zanim więc zakupimy odpowiednią maseczkę, zastanówmy się, czego tak naprawdę potrzebują nasze włosy.

Jak zacząć stosować maseczkę?

Ważne jest określenie tego, czy mamy włosy grube czy cienkie. Na cienkie włosy, powinniśmy wystrzegać się masek silnie regenerujących, gdyż będą one zbyt obciążone. A tym samym końcowy efekt fryzury, będzie dawał wrażenie, jakby było ich mniej. Masek takich nie powinny także stosować posiadaczki włosów tłustych. Maseczka do włosów o działaniu silnie odbudowującym, może być ewentualnie użyta na samych końcówkach. Jeżeli nasze włosy mają skłonność do puszenia się, idealna będzie maseczka o właściwościach wygładzających, które stworzą na powierzchni włosa film, pomagający mu w zachowaniu wilgoci oraz działający ochronnie. Natomiast, jeżeli posiadamy włosy farbowane, należy szczególnie dobrze dobrać kosmetyki, pod kątem braku substancji, które mogłyby doprowadzić do wypłukiwania barwnika z włosa.

warto tu przede wszystkim zwrócić swoją uwagę na produkty organiczne. Można je kupić w sklepach internetowych z kosmetykami naturalnymi oraz dobrych drogeriach stacjonarnych. Najlepsze sklepy posiadają w swojej ofercie m.in. kosmetyki z Ameryki, kosmetyki rosyjskie czy niemieckie. Warto również polecić takie marki jak Natura Siberica, Orientana czy Planeta Organica.

Procedura stosowania

Maseczka do włosów, powinna być nakładana po umyciu włosów szamponem w celu otworzenia przez nie łusek (najlepiej szamponami nie zawierającymi SLS) i spłukiwana dokładnie po odpowiednim czasie, także przy użyciu szamponu, a następnie należy spłukać włosy chłodną wodą w celu domknięcia łusek. W zależności od użytej maseczki, jej czas pozostawania na włosach waha się od około 10 minut, do nawet 12 godzin, w przypadku stosowania silnie masek silnie regenerujących. Ważne jest też to, aby dokładnie spłukać ją z włosów, aby jej resztki nie doprowadzały do ich niepotrzebnego obciążania.

Na co można liczyć

Generalnie maseczka do włosów, to dogłębne odżywienie włosa i zapewnienie mu odpowiednich protein i innych substancji odżywczych. Domowe maseczki, szczególnie na bazie jajka czy olejków; kokosowego czy rycynowego, tak samo jak ma to miejsce w przypadku kupnych, gotowych produktów, mogą zdziałać cuda. Ważne tylko by stosować je w odpowiedni sposób.

Jeden komentarz

  1. Super!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *