Odpowiednie kosmetyki do włosów

kosmetyki

Odpowiednio dobrane kosmetyki do włosów zapewniają skuteczną ochronę i regenerację. Coraz częściej wybiera się produkty naturalne, takie jak szampony bez sls, organiczne odżywki czy ekologiczne maseczki. Najwięcej tego typu produktów oferują sklepy internetowe. Na co jednak warto zwrócić uwagę podczas zakupów?

Na rynku dostępnych jest setki rozmaitych produktów kosmetycznych przeznaczonych do pielęgnacji włosów. Drogeryjne półki aż uginają się od ciężaru różnych odżywek, szamponów, maseczek itd. Pomimo że od czasu do czasu kupujesz kilka z nich, Twoje włosy wciąż pozostawiają wiele do życzenia. Jak odróżnić skuteczne kosmetyki od zwykłych – czasem pięknie zapakowanych i opisanych – bubli? Przeczytaj nasze wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów, aby nie popełnić błędu:

W przypadku kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji włosów cena rzeczywiście jest wyznacznikiem ich jakości. Nie opłaca się oszczędzać! Lepiej kupić 3 droższe kosmetyki niż trzymać całą stertę tańszych, lecz nieskutecznych. Zawsze stosuj kosmetyki z tej samej linii!

Dobry szampon do włosów powinien w delikatny, aczkolwiek skuteczny sposób oczyszczać włosy i skórę głowy. Pamiętaj, aby wybierać szampony na bazie łagodnych składników. Świetnie działają produkty na bazie naturalnych wyciągów ziołowych. Idealne do pielęgnacji włosów zioła:

  • szałwia – do włosów tłustych,
  • siemię lniane – do włosów suchych i farbowanych,
  • rumianek – do włosów blond, cienkich i delikatnych,
  • kora wierzby – do włosów z łupieżem.

Odżywka do włosów ma za zadanie zabezpieczyć powierzchnię włosów przed szkodliwym wpływem środowiska zewnętrznego. Wspaniale wygładzi włosy i ułatwi ich rozczesywanie. Zapobiegnie elektryzowaniu się włosów, wygładzi rozdwojone końcówki i sprawi, że staną się mniej widoczne. Odżywka powinna zawierać składniki odbudowujące strukturę włosa, a także filtry UV.

Maseczka do włosów przeznaczona jest zazwyczaj do stosowania raz, dwa razy w tygodniu. Zwykle zawiera bardzo silnie skoncentrowane składniki, które głęboko regenerują i wzmacniają włosy. Maseczkę nakłada się na włosy, po czym owija się głowę miękkim, ciepłym ręcznikiem i pozostawia na określony przez producenta czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *