Przetłuszczające się włosy – Jak zaradzić

przetłuszczające się włosy

Nadmiernie przetłuszczające się włosy to jeden z podstawowych problemów pielęgnacyjnych, nie tylko kobiet. Można jednak jemu zaradzić, podejmując właściwe kroki podczas codziennej toalety i dobierając odpowiednią dietę.

Czy wiesz, że są osoby, które muszą myć włosy każdego dnia, aby być w stanie wyjść swobodnie z domu, lub też ułożyć je w jakikolwiek sposób? Przetłuszczające się włosy to problem, jak mogło by się wydawać, przede wszystkim osób bardzo młodych, w wieku nastoletnim. Tymczasem okazuje się, że dotyczy on wielu ludzi, nie tylko nastolatków.

Nadmiernie przetłuszczające się włosy, to problem wynikający najczęściej z nieprawidłowej gospodarki hormonalnej. Przy każdym włosie, znajduje się gruczoł, którego zadaniem jest wydzielanie łoju, stanowiącego niezbędna, ochronną warstwę włosa. Zdarza się jednak, że gruczoły te produkują zdecydowanie zbyt duże ilości łoju, co w efekcie powoduje przetłuszczenie się włosa już po kilkunastu godzinach od ich umycia. W wielu drogeriach znaleźć można kosmetyki mające za zadanie zmniejszenie wydzielania łoju skóry głowy. Czy warto jednak je stosować?

Odpowiedź nie jest jednoznaczna, ponieważ w pierwszej kolejności znacznie lepiej jest znaleźć przyczynę takiego stanu rzeczy. Okazuje się, że nadmierne wydzielanie łoju, może mieć podłoże zdrowotne, takie jak poważne problemy z układem hormonalnym czy też zaburzenia pracy tarczycy. Dopiero wówczas, gdy wykluczymy poważne dolegliwości zdrowotne, powinniśmy zdecydować się na pozbycie się tej nieprzyjemnej przypadłości. Wydawać by się mogło, że skoro mamy skłonność do nadmiernego przetłuszczania się włosów, to pomocne może okazać się, wysuszenie skóry głowy. Niestety, kosmetyki mające te właściwości, poprawiają problem jedynie na chwilę, podczas gdy już po krótkim czasie będziemy mieć do czynienia z problemem łupieżu i nadmiernej suchości włosów.

Czasami przetłuszczające się włosy są przyczyną stosowania nieodpowiednich kosmetyków do pielęgnacji włosów, lub też stosowanie ich w z zbyt dużej ilości. Może się więc okazać, że wystarczająca okaże się zmiana dotychczasowego szamponu lub też odżywki. Zdarza się również, że niektóre osoby nie mogą stosować odżywek bez spłukiwania, które mogą obciążać włosy a nawet sprawiać, że szybciej się one przetłuszczają. W takim przypadku, wystarczy po kilku minutach zmyć odżywkę z włosów, co z pewnością w dalszym ciągu sprawi, że zachowa ona swoje właściwości.

Doskonałym pomysłem na radzenie sobie z problemem włosów przetłuszczających się, są również wszelkiego rodzaju płukanki do włosów. Nie tylko tonizują one skórę głowy, ale także sprawiają, że mieszki włosowe ulegają skurczeniu i zmniejszają wydzielanie tłuszczu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *