Tłuste włosy a codzienna pielęgnacja

tłuste włosy

Włosy skłonne do przetłuszczania się to koszmar większości nastolatek. Jednak wiele dojrzałych kobiet również narzeka na nadmiernie przetłuszczanie. Jak właściwie pielęgnować tłuste włosy i zachowywać piękny wygląd.

Jaka jest przyczyna nadmiernie przetłuszczających się włosów? Jest to sprawa ściśle powiązana ze zmianami hormonalnymi, którymi podlega człowiek. Okres dojrzewania to moment intensywnej produkcji hormonów płciowych, które intensyfikują czynności wydzielnicze gruczołów łojowych (znajdujących się m.in. na skórze głowy). Efektem jest nie tylko trądzik, ale i tłuste włosy.

Wraz z przejściem przez okres dojrzewania płciowego, nadmierna aktywność gruczołów łojowych ustaje, jednakże u części osób skłonność do nadmiernego przetłuszczania się włosów pozostaje nawet przez całe życie! W celu zachowania dobrego wyglądu należy dostosować metody pielęgnacji do własnych predyspozycji. w innym przypadku nasz organizm będzie wydzielał nadmiar sebum, a nam stale będą towarzyszyć nieprzyjemnie tłuste włosy.

Tłuste włosy zawsze wyglądają bardzo niechlujnie, często wydzielają nieprzyjemny zapach i mają tendencję do łupieżu. To prawdziwy problem natury nie tylko kosmetycznej – wywiera również silne negatywne skutki psychiczne. Często budzą niechęć i stanowią jeden z podstawowych sygnałów zaniedbania. Z tego powodu warto zrobić wiele by poprawić wygląd swoich włosów.

Pielęgnacja włosów tłustych powinna polegać na stosowaniu wysokiej jakości kosmetyków do włosów, których celem jest normalizacja procesu wydzielania łoju. Najlepszym miejscem do nabycia tego typu kosmetyków nie jest zwykle drogeria, lecz apteka! Wyjątek stanowią dobrej jakości kosmetyki naturalne, z zawartością organicznych składników aktywnych, takich jak pokrzywa, olejek arganowy czy miodla indyjska. Szampon bez sls i właściwa odżywka do włosów może sprawić, że tłuste włosy nabiorą zdrowego i pięknego wyglądu włosów. Naturalna pielęgnacja jest doskonałym i zupełnie bezpiecznym sposobem na zachowanie atrakcyjności.

Tłuste włosy znacznie lepiej, niż włosy suche znoszą zabiegi fryzjerskie np. farbowanie, dlatego warto porozmawiać z fryzjerem stylistą o ewentualnej zmianie koloru. Pozwolić może ona na taki dobór odcienia, który będzie lepiej maskował wszelkie delikatne przetłuszczenia. Warto pamiętać, że niewielkim nakładem można zupełnie zmienić swój wygląd, nadając mu świeżości i atrakcyjności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *