Właściwa dieta na piękne włosy

dieta na piękne włosy

Dieta na piękne włosy daje szansę nie tylko na wspaniały i świeży wygląd, ale przyczynia się do utrzymania lepszego samopoczucia. Zobacz na co warto zwrócić uwagę w codziennym jadłospisie.

Gwarancja posiadania pięknej cery oraz włosów, jest przede wszystkim odpowiednia dieta. Już w antyku mówiono, że jesteś tym co jesz i nie da się ukryć iż jest to prawda. Prawidłowe odżywianie ma ogromny wpływ na nasz wygląd oraz ogólny stan naszego zdrowia. Jeśli więc, zauważyliśmy nagłą i niespodziewaną zmianę stanu naszych włosów, cery lub paznokci, w pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić, czy przyczyna tego nie leży właśnie w nieodpowiedniej diecie.

Nawet jeśli jesteśmy zwolennikami witamin oraz składników mineralnych przyjmowanych w formie tabletek oraz innych suplementów diety, powinniśmy zdać sobie sprawę z faktu, że wiele z nich w takiej postaci nie jest odpowiednio przyswajalnych przez organizm. Największym źródłem witamin oraz składników odżywczych, a jednocześnie najłatwiej przyswajalnym są oczywiście warzywa oraz owoce. Nie sposób tutaj także wspomnieć o ich walorach smakowych.

Na naszym rynku związanym z produktami spożywczymi tego rodzaju, znaleźć można owoce z całego świata. Z pewnością każdy z nas znajdzie takie, które szczególnie nam smakują. Zalecana dawka spożywania warzyw oraz owoców, wcale nie jest wysoka i wynosi zaledwie 75g. Dieta na piękne włosy powinna więc być bogata w warzywa oraz owoce, które można spożywać na setki różnych sposobów.

Czy wiesz co jest jedną z najczęstszych przyczyn, złego stanu włosów? Być może wielu ludzi nie będzie chciało w to uwierzyć, ale piękne włosy to również odzwierciedlenie ilości wypijanej przez nas wody. Z pozoru wydawać się może, że włosy nie zawierają wcale wody. Jeśli jednak spojrzelibyśmy na nie pod mikroskopem elektronowym, szybko zdalibyśmy sobie sprawę, że nie jest to prawda. W ich wnętrzu także znajduje się woda, a w przypadku jej braku, dochodzić może do pękania łusek włosa oraz nadmiernego przesuszania się ich.

Dieta na piękne włosy obejmuje również odpowiednią ilość wypijanej wody, która stanowi bardzo ważny aspekt w dbaniu o prawidłowy wygląd naszych włosów. Włosy suche, to jednocześnie włosy łamliwe, które są szczególnie trudne do zapuszczenia, ponieważ wciąż się łamią. Jeśli naszym marzeniem jest posiadanie długich i pięknych włosów, warto również włączyć do swojej diety większą ilość drożdży oraz produktów zielonych, takich jak sałata, pietruszka. Mają one równie silny wpływ na przyspieszenie wzrostu włosów, jednocześnie dostarczając organizmowi niezbędnych witamin potrzebnych do zachowania ich dobrego stanu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *