Wskazówki profesjonalisty

wskazówki frzyjera

Tak naprawdę niewiele kobiet wie, jak prawidłowo dbać o swoje włosy. Chociaż wiele z nich wydaje mnóstwo pieniędzy na kosmetyki i wizytę u fryzjera, osiągnięcie upragnionej kondycji włosów wydaje się być niemożliwe. Tymczasem istnieje wiele sposobów na to, aby Twoje włosy stały się piękne.

Pielęgnacja włosów według profesjonalistów – wskazówki:

  • Unikaj codziennego mycia włosów, chyba że masz bardzo tłuste włosy. Pamiętaj, aby zawsze po umyciu włosów użyć odżywki do włosów. Odżywka do włosów jest wręcz niezbędna w przypadku włosów suchych lub farbowanych! Jeśli masz tłuste włosy (lub łupież) koniecznie po ich umyciu wmasuj w skórę głowy antybakteryjne serum (do zakupienia w dobrych aptekach).
  • Nigdy nie nakładaj szamponu bezpośrednio na skórę głowy, lecz najpierw rozcieńcz go na dłoni pół na pół z wodą.
  • Tłuste włosy mogą się obejść bez maski, natomiast suche – absolutnie nie!
  • Nigdy nie szarp gwałtownie swoich włosów! Traktuj je delikatnie, a odwdzięczą się pięknym, zdrowym wyglądem.
  • Nie rozczesuj mokrych włosów – odczekaj, aż trochę przeschną! Włosy mokre są niezwykle wrażliwe na uszkodzenia, łatwo jest je połamać!
  • Raz w tygodniu zafunduj swoim włosom naturalną maseczkę kosmetyczną na bazie żółtka kurzego – rozbełtane żółtko dokładnie wetrzyj we włosy (jeśli masz bardzo suche końcówki, dodaj parę kropel oliwy z oliwek), owiń włosy ciepłym ręcznikiem. Po godzinie umyj włosy jak zwykle. Zabieg ten doskonale regeneruje i wzmacnia włosy, polecamy go przede wszystkim do włosów suchych i farbowanych.
  • Unikaj suszenia włosów suszarką, jak najczęściej staraj się suszyć je na wolnym powietrzu! Gorące powietrze emitowane przez suszarkę działa wybitnie negatywnie na delikatną strukturę włosów! Włosy często modelowane mają tendencję do elektryzowania się i “puszenia”, po jakimś czasie źle się układają i po prostu – niszczą.

Przynajmniej raz w tygodniu warto udać się do fryzjera i poddać profesjonalnym zabiegom, które cudownie poprawią kondycję Twojej fryzury. Odżywcze, regenerujące serum, profesjonalne maski, sauna do włosów – zabiegi te są bardzo skuteczne i z pewnością pomogą Ci zachować świetną kondycję włosów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *