Olej kokosowy w pielęgnacji włosów

olej kokosowy

Olej kokosowy to wyjątkowy składnik naturalny, występujący w wielu kosmetykach naturalnych. Można go również z powodzeniem stosować domowych metodach pielęgnacji włosów. Poniżej przedstawiamy jego ogólną charakterystykę.

Piękne, zadbane włosy kobiet bliskiego i dalekiego wschodu od zarania dziejów budziły zazdrość i pożądanie. Któraż kobieta, nie chciałaby móc poszczycić się włosami wolnymi od wszelkich przesuszeń, błyszczącymi a przede wszystkim mocnymi? Z pewnością każda. Z czasem jednak, okazało się, że sekretem pięknych włosów jest nie tylko sposób odżywiania się kobiet, ale magia natury zaklęta w olejkach.

W wielu krajach, zarówno owoce kokosów jak i drzewo palmowe są jednym z podstawowych elementów z równo budulcowym jak i składnikiem diety. Co ciekawe, chodzi w tym przypadku nie tylko o samo wnętrze smacznego orzecha, czy też mleczko, doskonale nadające się do wypicia. Okazuje się, że z kokosa wytłacza się także olej, świetnie nadający się do smażenia a także… pielęgnacji. Kiedy prawda na temat sposobów pielęgnacji włosów wyszła na jaw, świat zupełnie oszalał na punkcie olejków naturalnych. Z różnych stron świta zaczęły napływać kolejne informacje dotyczące innych rodzajów olejków, stosowanych w pielęgnacji.

Olej kokosowy z racji swojej niskiej ceny oraz łatwej dostępności zyskał czołowe miejsce w rankingu tego rodzaju naturalnych kosmetyków. Jego zastosowanie jest bardzo proste, nie wymaga wiele czasu ani też uwagi a sam olejek może być stosowany nie tylko jak preparat do pielęgnacji włosów. Okazuje się, że nadaje się on równie dobrze do pielęgnacji skóry twarzy oraz całego ciała a nawet delikatnej skóry niemowląt. Jako, że jest to w pełni naturalny preparat, nie powoduje on żadnych podrażnień ani tez uczuleń. Co bardzo ciekawe, ma działanie łagodzące, przyspiesza również gojenie.

Również w przypadku włosów można go zastosować na wiele sposobów. Najczęściej nakładany jest na suche włosy jeszcze przed umyciem. Olej pokrywa włosy warstwą ochronną, nadając im blask, wygładzając je a także sprawiając iż są one w znacznie mniejszym stopniu narażone na przesuszenia oraz rozdwajanie się końcówek. Nałożony na włosy olej kokosowy możemy zmyć z włosów przy użyciu szamponu, po upływie od kilku do nawet kilkunastu godzin. Innym sposobem może być stosowanie go jedynie ochronnie na same końce włosów, zarówno przed myciem jak i po nim. Wiele pań nakłada również odrobinę olejku na włosy suche, aby nadać im blasku lub też ułatwić ich ułożenie.

 

Jeden komentarz

  1. Olej kokosowy to podstawa pielęgnacji włosów. Daje super efekty i nie ma praktycznie z nim żadnych problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *