Olejek arganowy na włosy

olej arganowy na włosy

W ostatnich latach kosmetyki naturalne to podstawowy trend kosmetyczny w bardzo wielu krajach na całym świecie. Z tego powodu zaczęto również stosować olej arganowy na włosy, dzięki czemu stał się on niezwykle popularnym produktem kosmetycznym. Polecamy artykuł na jego temat.

Znany od wieków jako „płynne złoto” i coraz bardziej doceniany w ostatnich latach olejek arganowy na włosy, to skarbnica wielu składników odżywczych, nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz przeciwutleniaczy (duża ilość między innymi witaminy E). Z tego też powodu, znalazł się on, na liście nieodzownych kosmetyków, do pielęgnacji włosów i skóry głowy. Ze względu na stosunkowo wysoką cenę, zazwyczaj jest tylko dodatkiem do szamponów i odżywek. Jednak tak samo jak olej kokosowy do włosów, znacznie lepiej odżywia i wykazuje działanie pielęgnacyjne, w postacie nierozrobionej, nakładanej bezpośrednio na czuprynę.

Jak działa olej arganowy podczas pielęgnacji włosów

Olejek arganowy na włosy, poprawia stan zniszczonych, przesuszonych kosmyków, o rozdwojonych końcówkach, nawilża skórę głowy oraz doskonale radzi sobie w walce z łupieżem. Olejowanie włosów olejkiem arganowym, jest szczególnie polecane, dla posiadaczek włosów zniszczonych i przesuszonych przez farbowanie, trwałą ondulację, używanie prostownicy, czy suszarki ponieważ posiada właściwości reparacyjne, uszkodzonych fragmentów włosa. Olejek sprawia, że włosy szybciej rosną, wzmacnia je i nadaje im połysk.

Zastosowanie olejku araganowego

Z racji na specyficzny zapach olejku, niektórzy wolą stosować go przed umyciem, po to, by później zmyć aromat, inni stosują olejek arganowy na włosy po umyciu, gdyż zapach wdaj się im obojętny lub nawet przyjemny. Wszystko zależy od osobistych upodobań dotyczących pielęgnacji. Tak, czy inaczej stosowanie olejku zaczynamy od wtarcia go w dłonie i poczekanie, aż się rozgrzeje. Następnie nakładamy go na wilgotne włosy, wmasowujmy delikatnie w skórę głowy i rozprowadzamy na całej długości włosów. Zabieg taki przeprowadzamy 3 razy w tygodniu, a olejkowi pozwalamy pozostać na głowie przez około kilkanaście minut, zanim go spłuczemy. Jeżeli zniszczone mamy tylko końcówki i nie chcemy za bardzo przeciążać naszych włosów, możemy wykonać zabieg dokładnie w ten sam sposób, ale wcierając olejek arganowy na włosy, tylko w końcówki.

Co jeszcze można zrobić

Możemy tez pokusić się, o silnie odżywiający zabieg. Podobnie jak w przypadku oleju kokosowego, wcieramy dużą ilość olejku arganowego w skórę głowy i na całej długości włosów. Owijamy głowę ręcznikiem, lub zakładamy czepek i kładziemy się spać. Rano, bezproblemowo zmywamy olejek szamponem. Stosując taki kuracje, warto zaopatrzyć się w szampon bez sls lub inne kosmetyki ekologiczne do pielęgnacji włosów, które wspomogą wnikanie olejku w skórę i kosmyki, oraz wspomogą jego pielęgnujące właściwości.

Olejek arganowy na włosy możemy także w niewielkich ilościach stosować codziennie jako kosmetyk pozwalający na modelowanie fryzury, zamiast pianek czy lakierów. Ważne jest to, że alergie na olejek arganowy zdarzają się niezwykle rzadko, z tego powodu, jest on idealny dla każdego, kto chce zacząć lepiej dbać o swoje włosy.

Niezależnie od tego, w jaki z wymienionych sposobów będziemy stosować. Olejek arganowy na włosy, zagwarantuje na, lśniące, mocne, zdrowe, łatwe do rozczesywania włosy, bez łupieżu i rozdwojonych końcówek.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *