Właściwości kosmetyczne olejku jojoba

olejek jojoba

Olejek jojoba to obecnie jeden z najczęściej wykorzystywanych w produkcji kosmetyków składników naturalnych. Posiada wszechstronne właściwości zdrowotne i pielęgnacyjne, a także doskonale spisuje się w ochronie włosów i skóry głowy.

Świat kosmetyków oraz osób zainteresowanych tematyka urody, oszalał na punkcie starem metody o dbania o włosy oraz skórę. Pomimo, że sposoby dbania o urodę, są znane już od zarania dziejów, to do naszej kultury wniknęły one stosunkowo niedawno. Wykorzystuje się je przeważnie do pielęgnacji włosów, z którymi panie mają najwięcej problemów. Coraz częściej jednak stosuje się je również do pielęgnacji skóry oraz zapobiegania powstawania rozstępów. Jednym z przykładów olejków doskonale nadającego się do pielęgnacji jest olejek jojoba.

W przypadku olejku jojoba, szczególnie spektakularne efekty, wywołuje on właśnie w przypadku stosowania go na skórze. Zdaniem licznych kobiet, które miały okazję testować zarówno sam olejek jak i kosmetyki z jego dodatkiem, efekty jego stosowania widoczne są nawet na skórze trudnej w pielęgnacji. Przede wszystkim, świetnie nawilża on skórę, pokrywając ją warstwą, która zapobiega nadmiernej utracie wody. Co ciekawe, można go także stosować w przypadku osób cierpiących na problemy z młodzieńczym trądzikiem. Czym tak naprawdę jest olejek jojoba? To substancja, uzyskiwana z pestek ciekawej rośli zwanej Simmondsia Chinensis.

Olejki naturalne uzyskane z pestek, podczas tłoczenia mają bardzo unikalny skład, który wyróżnia go na tle innych olejków tego rodzaju. Wśród jego licznych właściwości, między innymi ma on funkcje bakteriobójcze oraz przeciwgrzybiczne a także regeneracyjne. Dzięki tym kwestiom, spełnia on nie tylko funkcje pielęgnacyjne ale także lecznice. Dzięki wysokiej zawartości witamin, przede wszystkim z grupy B, odżywia on skórę, a także opóźnia procesy starzenia się skóry. Stosowanie olejku zaleca się w przypadku posiadania skóry delikatnej i wrażliwej, a także suchej. Olejek jojoba stosować można bezpośrednio na skórę, lub też jako dodatek do kremów oraz innych produktów do pielęgnacji skóry codziennego użytku. Więcej na temat sposobach wykorzystania olejku w pielęgnacji skóry znajdziesz TUTAJ.

W przypadku pielęgnacji włosów, olejek ten, ma takie same funkcje. Nawilża więc, delikatni tonizuje a przede wszystkim nadaje włosom blask oraz zdrowy wygląd. Można go stosować zarówno do olejowania włosów na noc, albo też jako produkt ułatwiający rozczesywanie ich oraz układanie. Wystarczy tylko nałożyć jego odrobinę na szczotkę i przeczesać nią włosy. Można także zmieszać go z odrobiną wody i spryskać nim włosy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *