Seishin – Japońska technika rekonstrukcji włosów

Seishin

Seishin to tradycyjna metoda codziennej pielęgnacji włosów, zapewniająca niezwykle skuteczne rezultaty w zakresie zachowania piękna i urody. Co warto wiedzieć o tej wyjątkowej technice?

Około dziesięć stuleci temu w epoce Heian (749 – 1185), kiedy kobiety zwykle nosiły długie, jedwabiste, rozpuszczone włosy, ustalano nawet dni, w których zajmowano się ich pielęgnacją i myciem w rzece Kanao w Kioto. Aż do początku ubiegłego stulecia o włosy dbano za pomocą powszechnie znanych produktów, takich jak olejek kameliowy, olej sezamowy, olejek z wodorostów, olejek z otrębów ryżu, oligoelementy, proteiny (aminokwasy) itd.

Po umyciu włosów zwykle pukano je w naturalnych substancjach zdolnych oczyścić i wzmocnią skórę głowy – olejkach, kremach i wyciągach roślinnych polepszających ich układanie.
W tych dawnych czasach mądrość ludowa nakazywała przede wszystkim używanie wody bogatej w otręby ryżowe, podczas gdy kobiety samurajów i szlachty dodatkowo wspierały się na płynach opartych na minerałach, aby eksponować lśniące, mocne i cudownie czarne włosy.

Seishin, mocne połączenie tradycji i zaawansowanej technologii

Podstawowe pojęcie japońskiej techniki rekonstrukcji włosów Seishin jest całkowicie oparte na zintegrowanym zastosowaniu wybranych składników i stosowaniu zasad ich nakładania na włosy w celu osiągnięcia wyjątkowo długotrwałych rezultatów. Wraz z najnowszymi odkryciami naukowymi przekłada się to na uzyskiwanie niedociągnionych efektów.

Japońska Technika Rekonstrukcji Włosów to również obecny we wszystkich produktach Seishin rewolucyjny system A.D.C. (kompleks aktywnie rozprowadzający), który powoduje uwolnienia naturalnych substancji. System ten składa się z kompleksu „molekuł nośnych” (cyklodekstryny), których podstawowym zadaniem jest kontrolowane uwalnianie różnorodnych substancji aktywnych znajdujących się w tym czasie na skórze głowy.

Pozyskiwane ze skrobi ryżowych cyklodekstryny zawierają w sobie kombinację energetycznych aminokwasów keratynowych (substancje podobną do struktury włosa), jak również termalnych oligoelementów.

Cyklodekstryna

Cyklodekstryna jest specjalnym cukrem czerpanym z obróbki skrobi, ryżu oraz roślin, często używanych w japońskiej kulturze kosmetycznej. Jej główną funkcją jest przetransportowanie i uwalnianie zawartych w niej substancji aktywnych w bezpieczny i kontrolowany sposób.

Cyklodekstryny użyte w systemie A.D.C. dzielić się na trzy różne typy i mają niezwykłe mały rozmiar cząsteczek, który sprzyja selektywnemu wnikaniu do wnętrza i na zewnętrz struktury kapilarnej.

Zastosowanie tego sytemu przyczynia się do wielu pozytywnych, dosyć unikatowych działań:
wniknięte aktywne cząsteczki pozostają „świeże” i posiadają najwyższy stopień działania (biodostępność), bez jakichkolwiek uszkodzeń spowodowanych działaniem innych składników kosmetycznych.

  • Aktywne substancje pozostają nienaruszone nawet po dłuższym czasie wystawienia na działanie promieni słonecznych.
  • Aktywne substancje nie są niszczone przez tlen z powietrza ani wysokie temperatury.
  • Aktywne substancje przy kontakcie ze skórę głowy i włosami s± stopniowo wchłaniane w kontrolowany sposób, co pozwala unikać ich nagromadzenia w jednym miejscu i związanego z tym marnotrawienia substancji.
  • Aktywne substancje nie podlegają procesowi starzenia i związanemu z tym procesowi utraty swych funkcji w czasie.

Aktywne substancje

Aktywne składniki to funkcjonalne substancje, na których oparta jest cała koncepcja odbudowy i dużego nawilżenia struktury kapilarnej. Wszystkie aminokwasy tworzące powłokę keratynową ludzkich włosów zostały zawarte w systemie rozprowadzającym A.D.C., jak równie¿ w kompleksie różnych oligoelementów pochodzenia termalnego (wapń, kobalt, żelazo, magnez,
cynk itp.) aby zapewnia nawilżenie i równowagę wodną przy tylko jednym zabiegu.

Wprowadzenie tych substancji do wnętrza cyklodekstrynów zapewnia 100% wykorzystania ich właściwości dając nigdy przedtem nieosiągalne rezultaty. System A.D.C. jest zawarty we wszystkich produktach Seishin, jednakże w różnych stopniach skupienia zgodnie z przewidzianym pożądanym rezultatem. Każda opracowana specjalność zawiera zdywersyfikowany komplet roślinnych ekstraktów japońskiego pochodzenia, które mają różne cechy i rozróżniające ich właściwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *